Ana içeriğe atla

TURNITIN

Erişim adresi: https://www.turnitin.com/

Kullanım: Öğrenci ödev ve tezlerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Bu program için sadece doktora derecesi ve üzerinde akademisyenler adına hesap oluşturulabilmektedir.

Kullanım Kılavuzu: Öğretmen kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Not: "Ödev Ayarları" kısmında "isteğe bağlı ayarlardan" lütfen "depo yok" seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Aksi takdirde eşleşen doküman silinememektedir. Ayrıca dokümanlar bir defadan fazla taratılmamalıdır.

ITHENTICATE

Erişim adresi:  http://www.ithenticate.com/

Kullanım: Yalnızca akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmakta olup, doktora derecesi ve üzerinde akademik  yetkinliğe sahip öğretim üyelerimize kullanım hakkı verilmektedir.

Lisans anlaşması gereği iThenticate sistemi üzerinden;

- Öğrenci ödevi, proje ve tezlerin kontrolü yapılmamalıdır.

 

*** Sistem üzerinden sadece şahsi makaleler taratılmaktadır. Makale harici bir doküman tarandığında ilgili kullanıcının hesabı belli bir süreyle pasife alınacak ya da bir yıllık kullanım hakkı iptal edilecektir.

 Kullanım Kılavuzu:  Kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız. 

 Üyelik için gerekli bilgiler: Bölüm, ad-soyad, ünvan, dahili telefon ve kurum e-postası

İNTİHAL.NET

Erişim adresi:  www.intihal.net

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş olan İntihal.net (www.intihal.net) EKUAL kapsamında üniversitemizin kullanımına açılmıştır.

Kullanım: 

  • İntihal.net üzerinden bireysel kayıt oluşturduktan sonra hesabınız kütüphane yöneticisi tarafından onaylanacak ve böylelikle kullanıma başlayabileceksiniz.
  • İntihal.net’i hiçbir kısıtlama ve sınır olmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden bir üyeliğiniz varsa üyelik bilgileriniz geçerlidir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • İntihal.net’te doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.
  • Öğrencilerinizin ödevleri için İntihal.net’i kullanabilirsiniz. intihal.net’te sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu öğrenciler ile paylaşmanız yeterlidir.

Kullanım Kılavuzu:  Kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız. 

İntihal Programları Sorumluları

Adı ve Soyadı Telefon E-Posta
Zehra ÖZTÜRK 0312 596 46 09 zehra.ozturk@asbu.edu.t

 


 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.