Ana içeriğe atla

Üniversitemizin akademik personeli, idari personeli ve öğrencileri kütüphanemizin doğal üyeleridir. Üniversitemiz ile protokol imzalayan üniversitelerin akademik personeli ve protokol imzalanan kurumların personeli bağlı bulundukları üniversitenin/kurumun kütüphanesinden alacakları belge ile kütüphanemize başvuruda bulunarak üyelik hakkı elde edebilirler. Protokol ile kütüphanemizden yararlanmak isteyen kullanıcılarımızın aynı zamanda Kütüphane Üyelik Formu  doldurmaları gerekmektedir.

Anlaşmalı kurumların kullanıcıları için yılda iki kez protokol yenileme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlemler, üniversiteler/kurumlarla yapılan protokol kapsamında her yılın belirli aylarında kullanıcılar tarafından tekrarlanır. Kullanıcılar üyelik için gerekli protokol yenileme işlemleri tekrar yapılmadan kütüphane hizmetlerinden yararlanamazlar.

ASBÜ Kütüphanesine üye olan kullanıcılara Kütüphane Üye Kartı sağlanır. Kütüphane üyelerimiz bu kart ile kütüphane hizmetlerinden yararlanabilirler. Üye kartının kaybolması hâlinde üyelerimizin 0312 596 46 10 numaralı telefona ya da library@asbu.edu.tr e-posta adresine bilgi vermeleri gerekmektedir. Kütüphane üye kartı bir başkasına devredilemez ve bir başkası adına kütüphane hizmetlerinden yararlanılamaz. Protokol yenileme işlemini gerçekleştirmeyen kullanıcıların kütüphane üye kartları, bir sonraki yenileme işlemine kadar kullanım dışı bırakılır.

 

Sorumlu Personeller

Adı ve Soyadı

Telefon

E-Posta

Engin ÜNAL

0312 596 46 12

asbulibrary@asbu.edu.tr

Gülhan ER

0312 596 46 12

asbulibrary@asbu.edu.tr 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.